Zasady • HobbyLiga snookera - Warszawa • HobbyLiga.pl

Zasady

Organizatorem Legia Snooker HobbyLiga jest Legia Snooker Schools. Operatorem natomiast HobbyLiga.pl.

Opłata za przystąpienie do Legia Snooker HobbyLiga wynosi 59 zł i wnoszona jest według wytycznych i w sposób określony przez Operatora. Zawodnicy pokrywają koszt wynajmu stołu na rozegranie meczów według ogólnych zasad obowiazujacych w danej lokalizacji.

Kiedy już znasz rywala - krok po kroku:
1. Uzgodnij termin meczu. Użyj do tego czatu na stronie HobbyLigi.
2. Termin meczu uzupełnij w systemie. Wpisz też miejsce - zawsze Snookerowy Klub Sportowy - ośrodek Legia Snooker Schools, ul. Conrada 13, Warszawa.
3. Wspólnie z rywalem na stronie snooker.center dokonajcie rezerwacji stołu na czas, jaki oceniacie, że będzie Wam potrzebny do rozegrania meczu - każdy z Was niech opłaci połowę czasu według stawek, po jakich rozliczacie się z Klubem. Jeśli spotkanie potrwa krócej, to po meczu przekażcie tę informację do Klubu - otrzymacie zwrot nadpłaty. Jeśli spotkanie się przedłuży, to Waszym obowiązkiem jest dokonanie dopłaty na rzecz Klubu.
5. Przyjedź, graj, baw się:)
6. Opłać stół i wprowadź do systemu wynik zakończonego meczu.

Dla uczestników zajęć Legia Snooker Schools (więcej tutaj) Operator udziela rabatu w wysokości 20% na opłatę za przystąpienie do ligi.

Liga musi liczyć przynajmniej 12 uczestników. Nie ma natomiast górnego limitu. W przypadku zgłoszenia się zbyt małej liczby uczestników, Operator ligi zwraca opłatę wpisową lub przedłuża okres zapisów. Obiekty (kluby), w których mogą być rozgrywane mecze ligowe określane są przez Organizatora ligi. Listę takich miejsc Organizator udostępnia każdorazowo na oficjalnej stronie rozgrywek prowadzonej przez Operatora. Podstawowym obiektem rozgrywek jest Snookerowy Klub Sportowy przy ul. Conrada 13 w Warszawie, będący jednocześnie ośrodkiem treningowym Legia Snooker Schools. Sezon każdej edycji ligi składa się z 8 rund fazy zasadniczej i trzech rund fazy play-off. Co tydzień rozgrywana jest jedna runda. Pary poszczególnych rund losowane są każdorazowo w poniedziałek rano przez Operatora ligi. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia wstępnego rankingu uczestników przed przeprowadzeniem losowania par pierwszej rundy każdego sezonu. Dokładne terminy meczów(dzień i godzinę) zawodnicy ustalają pomiędzy sobą. Wszystkie mecze prowadzone są w formule lepszy-z-5 (do 3 wygranych),przy czym przy remisie 2-2 rozgrywany jest tie-break na 5 niebieskich(niebieska z punktu, biała z pola D, po 5 serii na zmianę, a jeżeli wciąż brak rozstrzygnięcia, to po jednej dodatkowej serii do skutku - analogicznie jak rzuty karne w piłce nożnej).

Faza zasadnicza ligi rozgrywana jest w systemie szwajcarskim (więcej o tym systemie na Wikipedii). Za zwycięstwo w fazie zasadniczej zawodnik otrzymuje 1 punkt. Do fazy play-off awansuje najlepszych ośmiu zawodników fazy zasadniczej, z zastrzeżeniem, że jeżeli w fazie zasadniczej bierze udział 24 graczy lub więcej, to faza play-off zostaje podzielona na dwie grupy: A dla pierwszych 8 graczy, walczących o miejsca 1-8 oraz B dla kolejnych 8 graczy fazy zasadniczej, grających o miejsca 9-16. Faza play-off rozgrywana jest systemem pucharowym, przy czym między przegranymi półfinalistami rozgrywany jest mecz o 3. miejsce. Organizator zastrzega sobie prawo ingerencji w tryb przeprowadzenia poszczególnych meczów i/lub frejmów, kierując się dobrem samych rozgrywek. Z założenia mecze powinny odbywać się w czasie do około 2 godzin, stąd wspomniana ingerencja może polegać np. na sugestii rozgrywania frejmów na 10 lub 6 czerwonych lub dowolnym innym sposobie wyłonienia zwycięzcy frejma. Zastrzeżenie to dotyczy w szczególności spotkań, w których trafiają na siebie dwaj zawodnicy o niższym rankingu. Liga rozgrywana jest według zasad snookera publikowanych przez Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego dostępnych tutaj. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany lub wprowadzania zasad szczególnych do powyższych przepisów, w celu ochrony uczestników ligi oraz dla uatrakcyjnienia rozgrywek (w szczególności przepisy dotyczące chybienia, liczba czerwonych bil, ograniczenie czasowe na uderzenie i/lub rozegranie frejma). O takich odstępstwach Organizator będzie informował każdorazowo przed startem ligi lub w trakcie jej trwania po konsultacjach z pozostającymi w rozgrywkach uczestnikami.

Zwycięzca każdego sezonu otrzymuje nagrody gwarantowane od HobbyLigi - puchar oraz możliwość bezpłatnego udziału w kolejnym sezonie Legia Snooker HobbyLiga. Katalog nagród oczywiście może zostać rozszerzony, o czym Organizator i Operator będą informować każdorazowo.


WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE DLA UCZESTNIKÓW:

 • Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł wziąć udziału w jednej z rund, użyj przycisku"Opuść rundę" w harmonogramie. Jeśli coś się zmieni i jednak będziesz mógł znów grać, możesz wrócić poprzez przycisk "Rozegrać rundę".
 • Po rozlosowaniu każdej rundy użyj ikony czatu, aby skontaktować się z przeciwnikiem i ustalić datę meczu.
 • Po ustaleniu daty meczu, potwierdź ją za pomocą ikony kalendarza, aby inni gracze i organizatorzy mogli ją zobaczyć.
 • Jeśli przeciwnik potwierdził datę, ale nie pojawił się na meczu, domyślnie wygrywasz walkowerem. W takim przypadku konieczne jest potwierdzenie od przeciwnika lub udokumentowanie w jakiejś formie nieobecności rywala (taką dokumentację przekazujesz Operatorowi ligi).
 • Jeżeli, mimo starań, nie ustalicie żadnego terminu meczu w aktualnym tygodniu, jeden z Was może skorzystać z"dzikiej karty"(więcej w punkcie "Jak używać dzikich kart"). Dostaniecie wtedy dodatkowy tydzień na rozegranie meczu - czyli mecz przykładowo 1. rundy musi zostać rozegrany przed losowaniem par 3. rundy (a nie 2. rundy).
 • Jeżeli z kolei mecz nie odbędzie się w ogóle (np. termin został uzgodniony, ale nikt się nie pojawił), żaden z zawodników nie otrzyma punktu.
 • W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest przełożenie meczu na termin jeszcze późniejszy, o czym może zadecydować wyłącznie Organizator na wniosek zainteresowanych zawodników.
 • W przypadku, gdy gracze nie są w stanie uzgodnić miejsca, wyboru stołu itp., gracz wymieniony na karcie meczów ma prawo wyboru jako pierwszy. Jeśli twój przeciwnik jest nieaktywny przy ustalaniu daty meczu, wygrywasz mecz walkowerem. Takie rozstrzygnięcie musi zatwierdzić Organizator.

Kontakt z Operatorem: info@hobbyliga.pl
Kontakt z Organizatorem: info@legiasnookerschools.pl


JAK UŻYWAĆ DZIKICH KART:

 • Jeśli nie możesz znaleźć terminu w pierwszym tygodniu po losowaniu, możesz użyć dzikiej karty, aby przesunąć datę meczu o maksymalnie tydzień.
 • Jeśli żaden z zawodników nie użyje dzikiej karty, mecz zostanie rozstrzygnięty jako obustronny walkower (tzn. żaden z zawodników nie dostaje punktów) w dniu losowania następnej rundy.
 • Każdy gracz ma ograniczoną liczbę "dzikich kart" tj. 4 do wykorzystania w sezonie w części podstawowej oraz 1 "dziką kartę" w playoff. Nie można ich przenieść na następny sezon lub na innych zawodników.
 • Jeśli nikt nie użyje dzikiej karty i nikt nie jest także aktywny w ustaleniu daty meczu, Operator możewyrejestrować obu graczy z następnego losowania. Gracze mogą wrócić do losowania za pomocą przycisku "Rozegrać rundę".
 • Jeśli wynik meczu nie został wprowadzony w wyznaczonym czasie po rozegraniu spotkania, mecz zostanie automatycznie zamknięty i oceniony. Ocena odbywa się ściśle według zasad automatycznej oceny meczu. Mecz może być powtórnie rozpatrzony, jeśli w ciągu dwóch dni od zakończenia oceny zostanie wniesione odwołanie na adres info@hobbyliga.pl
Sport Bilard (Snooker)
Data i czas rozpoczęcia 20.09.2021 10:00
Miejsce wydarzenia Warszawa
System turnieju Szwajcarski system (8 rund)
Zasady meczu Do 3 zwycięskich frejmów
Opłata startowa 59 zł (Płatność z góry)