Zasady • HobbyLiga Turniej Mistrzów badmintona • HobbyLiga.pl

sekundy

Zasady

Organizator: HuráLiga s.r.o.

Termin: 28.10.2023 8:30 - 18:00

Miejsce: SPORTPARK HIT, ul. Hradecká 775/115 (skrzyżowanie ulic Hradecká i Štefánikova), Hradec Králové – Třebeš 500 11

Zapisy: Zawodnicy rejestrują swój udział w turnieju za pośrednictwem strony internetowej HobbyLigi, www.hobbyliga.pl

Wpisowe: 100 zł (obejmuje obiad, napoje podczas turnieju)

Uczestnicy: Do Turnieju kwalifikują się zwycięzcy największych lig z każdego ligowego miasta z ostatnich 4 sezonów. Zawodnikami rezerwowymi mogą być wszyscy zwycięzcy największych lig z każdego ligowego miasta. W turnieju nie mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy w momencie rozpoczęcia Turnieju w ciągu ostatnich pięciu lat zostali zarejestrowani w Polskim Związku Badmintona i zajmowali czołowe miejsca w końcowych rocznych rankingach.

Zakwaterowanie: Turniej jednodniowy.

Wyżywienie: W trakcie Turnieju zapewniamy napoje, obiad.

Zbiórka: 28. 10. od 8:30 do 9:00 przed wejściem do obiektu HIT Sport Park

Nagrody: Puchary i nagrody w turnieju ufundowali partnerzy turnieju.

Harmonogram: sobota 28. 10. 2023

08:30 - 09:00 prezentacja

09:00 - 09:15 losowanie

09:15 - 15:30 kwalifikacje do fazy pucharowej

15:30 - 18:00 faza pucharowa

Zasady:

Zawodnicy zostaną rozdzieleni według rankingu Elo na dwie grupy (grupa parzysta i nieparzysta). Kwalifikacje rozgrywane są na minimalnie (w zależności od liczby graczy) 4 mecze (może być remis) systemem szwajcarskim na 2 wygrane sety do 21, różnicą min. 2 punktów. W przypadku wyniku 29:29 wystarczy różnica 1 punktu.

Do głównej części Turnieju awansuje 4 najlepszych graczy z każdej grupy. Rozmieszczenie osób z grup nieparzystych (L) i parzystych (S) wygląda następująco:

1L-4S
2L-3S
3L-2S
4L-1S

W następnej fazie kolejność w kwalifikacji nie jest już brana pod uwagę i gra się systemem pucharowym. Każdy mecz rozgrywany jest na dwa zwycięskie sety do 21 punktów, różnicą co najmniej 2 punktów. W przypadku wyniku 29:29 wystarczy różnica 1 punktu.

Wyposażenie: Gramy piłkami tenisowymi Yonex Mavis 350 (dostarcza organizator).